Gdańsk, Al. Grunwaldzka 56
+48 789 200 352
biuro@auxiliavera.com

COVID – 19

COVID – 19

W trosce o bezpieczeństwo oraz sprawną organizację przejazdu i świadczenia usług na terenie Niemiec nasza agencja wspiera Opiekunów na każdym etapie organizacji i trwania zlecenia

 • Wszystkich opiekunów ubezpieczamy na okres trwania zlecenia i świadczenia usług na terenie Niemiec w niemieckiej Kasie Chorych oraz służymy pomocą w sytuacjach wymagających kontaktu z fachowcami w zakresie ewentualnego leczenia.
 • Wystawiamy przed wyjazdem opiekuna zaświadczenie w języku polskim i niemieckim w celu przedłożenia właściwym służbom nadzoru w zakresie regulacji dotyczących osób wjeżdżających do Niemiec w związku z koronawirusem SARS-Co-V-2 / COVID-19.
 • Przesyłamy Państwu bezpłatnie tzw. kasetkowy test na koronawirusa do samodzielnego badania.
  Testy serologiczne 2019-nCoV IgG/IgM pozwalają szybko wykryć produkowane we krwi chorego przeciwciała IgG i IgM, nie wymagają badania laboratoryjnego, dają wynik w 10 minut, są bardzo czytelne, a wykonywane przez lekarza stanowią podstawę do wystawienia zaświadczenia lekarskiego. Wyróżniają się łatwością przeprowadzenia badania, skutecznością, czytelnością wyniku oraz krótkim czasem oczekiwania na wynik. Charakteryzują się też przede wszystkim bardzo wysoką skutecznością: 95% (dla IgG) oraz 96,8% (dla IgM). Przeprowadzenie badania jest dobrowolne.
 • Zgłaszamy Państwa do sanepidu niemieckiego (Gesundheitsamt) oraz pozostajemy w kontakcie z klientami w zakresie wykonania bezpłatnego testu po przyjeździe do Niemiec oraz ew. zachowania wymaganego okresu kwarantanny.
 •  Stale uaktualniamy wiedzę w zakresie dynamicznie zmieniających się przepisów prawnych na terenie Polski i Niemiec w celu dostosowania się do aktualnych wymogów.
 •  Każdego dnia pozostajemy do Państwa dyspozycji i chętnie służymy pomocą i wyjaśnieniami w zakresie ubezpieczeń emerytalno-rentowych, społecznych i zdrowotnych, przepisów prawnych, księgowości oraz wszelkich innych obszarów związanych ze świadczeniem usług na terenie Niemiec.


  WJAZD DO NIEMIEC – POLSKA W CZERWONEJ STREFIE

  Zgodnie z ustaleniami Europejskiego Instytutu Mobilności Pracy z dnia 22.10.2020 r. otrzymaliśmy następujące informacje w kwestii podróżowania do Niemiec w obecnej sytuacji związanej z pandemią, wynikające z nowych przepisów obowiązujących w Niemczech (tj. Modelowego Rozporządzenia w Niemczech) oraz z racji tego, że Polska znajduje się w strefie czerwonej (obszar ryzyka).

  https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/coronavirus/faq-reisen-1735032

  Rozporządzenie wskazuje, że osoby przybywające do Niemiec drogą lądową, morską lub powietrzną z zagranicy, które w ciągu 10 dni przed przybyciem przebywały w którymkolwiek z „obszarów ryzyka” [Risikogebietmuszą, po wjeździe do Niemiec, udać się na 10-dniową kwarantannę [§ 1 ust. 1 Rozporządzenia Modelowego]. Rozporządzenie już obowiązuje, ale każdy land może zmodyfikować przepisy i musi to zrobić ostatecznie do 08.11.2020 r.

  „Obszary ryzyka” wskazuje aktualizowana na bieżąco strona Robert Koch Institut:

  https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html

  OSOBY WJEŻDŻAJĄCE DO NIEMIEC W CELU WYKONYWANIA PRACY
  powinny posiadać ze sobą zaświadczenie od pracodawcy (również w języku niemieckim) o wjeździe na teren Niemiec z powodów zawodowych oraz Umowę o pracę / zlecenie, w której wskazane jest miejsce świadczenia usług.