Gdańsk, Al. Grunwaldzka 56
+48 789 200 352
biuro@auxiliavera.com

COVID-19

COVID-19

W trosce o bezpieczeństwo oraz sprawną organizację przejazdu i świadczenia usług na terenie Niemiec nasza agencja wspiera Opiekunów na każdym etapie organizacji i trwania zlecenia:

 • Wszystkich opiekunów ubezpieczamy na okres trwania zlecenia i świadczenia usług na terenie Niemiec w niemieckiej Kasie Chorych oraz służymy pomocą w sytuacjach wymagających kontaktu z fachowcami w zakresie ewentualnego leczenia.
 • W razie konieczności wystawiamy przed wyjazdem opiekuna zaświadczenie w języku polskim i niemieckim w celu przedłożenia właściwym służbom nadzoru w zakresie regulacji dotyczących osób wjeżdżających do Niemiec w związku z koronawirusem SARS-Co-V-2 / COVID-19.
 • W razie konieczności i zgodnie z aktualnymi przepisami zgłaszamy Państwa do systemu niemieckiego (Einreiseanmeldung) oraz pozostajemy w kontakcie z klientami w zakresie wykonania bezpłatnego testu po przyjeździe do Niemiec oraz ew. zachowania wymaganego okresu kwarantanny.
 • Stale uaktualniamy wiedzę w zakresie dynamicznie zmieniających się przepisów prawnych na terenie Polski i Niemiec w celu dostosowania się do aktualnych wymogów.
 •  Każdego dnia pozostajemy do Państwa dyspozycji i chętnie służymy pomocą i wyjaśnieniami w zakresie ubezpieczeń emerytalno-rentowych, społecznych i zdrowotnych, przepisów prawnych, księgowości oraz wszelkich innych obszarów związanych ze świadczeniem usług na terenie Niemiec.


  AKTUALNE PRZEPISY DOTYCZĄCE WJAZDU NA TEREN NIEMIEC 

  https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/coronavirus/faq-reisen-1735032

  „Obszary ryzyka” wykazane są stronie internetowej Robert Koch Institut:

  https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html


 • Osoby wjeżdżające do Niemiec w celu wykonywania pracy powinny posiadać ze sobą Umowę o pracę / zlecenie, w której wskazane jest miejsce świadczenia usług.
 • Od 01.08.2021 osoby wjeżdżające na teren Niemiec mają obowiązek przedstawić certyfikat szczepienia (paszport covidowy).
 • Osoby niezaszczepione są zobowiązane przedstawić negatywny wynik testu antygenowego wykonany w laboratorium 48 godzin przed wyjazdem.
 • Polska nie jest obecnie obszarem ryzyka, w związku z tym nie jest wymagane zgłoszenie (Einreiseanmeldung) ani kwarantanna.

  Szczegóły na stronie www.gov.pl/COVID-19: Niemcy